Oznam ohľadne cirkevných škôl

„V súčasnej dobe, keď školy sú zavreté v dôsledku pandémie, mnohí rodičia si viac uvedomujú výhody ale aj riziká vzdelávacieho procesu svojich detí. Žiaci a študenti zasa cítia akési “vákuum” v spoločenskom živote, kedy by radi nazreli do školských priestorov, ak už nie kvôli poznávaniu, tak aspoň kvôli kolektívu. Jedno i druhé hovorí o tom, že škola je súčasťou života mladého človeka. Nechceme zaťažovať štatistikami rozličného druhu, ale je potrebné povedať, že aspoň tretinu svojho života prežíva mladý človek v atmosfére školy. Je preto dôležité správne vybrať, čím bude naplnená táto školská atmosféra. Cirkev sa snaží vstupovať do všetkých sfér ľudského života a nie je jej ľahostajné v akom duchu je formovaný mladý človek, preto aj teraz, v čase podávania prihlášok na stredné školy chceme pripomenúť, že naša eparchia zriadila viaceré cirkevné školy a škôlky, aby napomáhala kresťanským rodičom pri formovaní ich detí.
Očakávame preto zodpovedný prístup zo strany rodičov aj v tejto etape rodinného života, kedy deti odchádzajú za vzdelávaním do rozličných škôl. Ak je daná možnosť uplatniť záujem o daný typ cirkevnej školy v blízkom okolí, bolo by od rodičov nezodpovedné neumožniť svojím deťom roky štúdií v kresťanskej atmosfére cirkevnej školy.
Prajeme všetkým rodičom dobré deti a deťom zas veľa úspechov v štúdiu na cirkevných školách.“
Christos voskrese.

vladyka Milan Chautur CSsR košický eparchiálny biskup
vladyka Cyril Vasiľ SJ apoštolský administrátor „Sede Plena“