Oznamy 21/2022

Nosenie rúška v chráme už nie je povinné.

Starším a zraniteľnejším osobám ho odporúčam naďalej v chráme používať.

Od dnešnej nedele sa vraciame k sláveniu iba jednej nedeľnej sv. liturgie.

Štvrtok 26.5. slávime prikázaný sviatok + myrovanie.

Dnes sa koná zbierka na potreby našej farnosti.

O potrebe tejto zbierky sa uzniesla kurátorská rada.

Budúcu nedeľu sa bude konať zbierka na Lumen a Lux.

5.6. budeme sláviť náš chrámový sviatok.

12.6. bude slávnosť 1. sv. Spovede a Eucharistie.

Bratia a sestry, milované rodiny. V dňoch 22. – 26. júna sa v Ríme uskutoční 10. svetové stretnutie rodín. Aj keď bude v Ríme, podľa slov Svätého Otca Františka bude difúzne, teda organizované aj po jednotlivých eparchiách a farnostiach.
U nás to bude slávením Fatimskej soboty 4. júna 2022 v Klokočove.  Stretnutie pripravuje Rada pre rodinu Košickej eparchie a na ktorú v mene vladyku Cyrila Vasiľa SJ, srdečne pozývame všetky rodiny a deti, ale aj všetkých, ktorým záleží na dôležitosti a dôstojnosti rodiny.

„Ctihodní otcovia, drahí bratia a sestry,
jednou z dôležitých etáp prebiehajúceho synodálneho procesu je tzv. predsynodálne stretnutie, ktoré sa má uskutočniť v každej miestnej cirkvi (eparchii) ešte pred zostavením záverečnej správy.

Ide o stretnutie zástupcov kňazov i laikov z farností, rehoľných komunít, združení a spoločenstiev so svojím vladykom.
V Košickej eparchii sa toto stretnutie uskutoční v sobotu 28. mája 2022 so začiatkom o 9.00h v Katedrále narodenia presvätej Bohorodičky v Košiciach a následne v priestoroch Eparchiálneho úradu.

Srdečne pozývame na toto stretnutie vás, ako aj laických zástupcov z našich farností a spoločenstiev.
Prosíme všetkých, ktorí príjmu pozvanie, aby sa zaregistrovali cez svojho kňaza do stredy 25. mája 2022.“

Touto cestou vyjadrujeme úprimne Pán Boh zaplať:
r. Elefantová dar na chrám                                         50€
Pán Boh zaplať a požehnaj!