Oznamy 22/2022

Nosenie rúška v chráme už nie je povinné.

Starším a zraniteľnejším osobám ho odporúčam naďalej v chráme používať.

Nedeľu 5.6. budeme sláviť náš chrám. sviatok.

K príprave na tento sviatok patria duchovné obnovy pri sv. liturgiách od štvrtka.

Sviatosť zmierenia bude štvrtok a v piatok.

Upratanie chrámu, za kt. zodpovedajú 2 skupiny s brigádou a výzdobou chrámu so začiatkom sobotu o 13:30 popoludní.

Dnes sa koná zbierka na Lumen a Lux.

Piatok 3.6. bude zádušná sv. Liturgia a hramotami za našich zosnulých.

12.6. bude slávnosť 1. sv. Spovede a Eucharistie.

Bratia a sestry, milované rodiny. V dňoch 22. – 26. júna sa v Ríme uskutoční 10. svetové stretnutie rodín. Aj keď bude v Ríme, podľa slov Svätého Otca Františka difúzne, teda organizované aj po jednotlivých eparchiách a farnostiach.
U nás to bude slávením Fatimskej soboty 4. júna 2022 v Klokočove.  Stretnutie pripravuje Rada pre rodinu Košickej eparchie na ktorú v mene vladyku Cyrila Vasiľa SJ, srdečne pozývame všetky rodiny a deti, ale aj všetkých, ktorým záleží na dôležitosti a dôstojnosti rodiny.

Mládežníci z našej farnosti sa na nej budú modliť mládežnícky ruženec, preto mládež našej farnosti pozývam na nácvik piatok 3.6. po sv. liturgii.

Mesiac máj uzavrie pápež František modlitbou ruženca za mier. V utorok 31. mája o 18. hodine bude pápež viesť modlitbu posvätného ruženca v hlavnej mariánskej bazilike Santa Maria Maggiore.

Aj my sa chceme pridať k tejto modlitbe a preto vás pozývame do Klokočova. O 17.00h začne sv. liturgia a po nej modlitba ruženca pred ikonou Klokočovskej Bohorodičky.