Oznamy 11/2023

Kto by potreboval novú brožúrku Moja modlitba na liturgie VPD môže si ju zakúpiť v sakristii za 2,2€

Košická eparchia v spolupráci s Byzantinos o.z vydala novú knihu Múdrosť na cestu, s podtitulom Rozhovory s duchovnými otcami kresťanského Východu. Kniha chce preto aj v tomto veľkopôstnom čase ponúknuť povzbudenie na ceste duchovného života. Príspevok je 7 EUR a výťažok bude použitý na podporu výstavby Pútnického centra Klokočov. Zakúpiť si ju môžte v sakristii.

Od 17. do 18. 3. sa uskutoční už desiaty ročník pôstnej iniciatívy „24 hodín pre Pána“. Pápež František bude v piatok 17. marca popoludní predsedať kajúcej pôstnej liturgii v rímskej farnosti Panny Márie, Matky milostí, vo štvrti Trionfale neďaleko vatikánskych hradieb.
Pôstna iniciatíva „24 hodín pre Pána“, ktorú inicioval pápež František na podporu modlitby a zmierenia, sa bude sláviť v eparchiách na celom svete v predvečer Štvrtej pôstnej nedele, od piatka 17. do soboty 18. marca. .